Board of Directors History

YearPresidentVPSecretaryTreasurerReservesGroundsB&RClubhouseActivities
2017CraftFosmire
Oneal
Gough
Johnston
McCulloch
Esselman
Peterson
Taber
2016CraftFosmire
Holter
O’Neil
Johnston
Oneal
Esselman
Peterson
Taber
2015LearyFosmire
Cox
Hollinrake
Johnston
Holter
Bush
Peterson
Branagan
2014JacobsFosmire
Cox
Hollinrake
Leary
Johnston
Allen
Yurczyk
Branagan
2013JacobsFosmire
Cox
Hollinrake
Leary
Peterson
Allen
O’Neil
Branagan
2012JacobsFosmire
Cox
French
Leary
Peterson
Allen
O’Neil
Branagan
2011JacobsFosmire
Cox
French
Reid
Peterson
Allen
O’Neil
Beres
2010JacobsFosmire
Cox
French
Leary
Peterson
Allen
O’Neil
Flohr
2009JacobsFosmire
Martsolf
French
Leary
Peterson
Allen
O’Neil
Branagan
2008JacobsFosmire
Martsolf
French
Leary
Peterson
Allen
O’Neil
Branagan
2007JacobsFosmire
Martsolf
French
Dodd
Peterson
Allen
O’Neil
Landboe
2006JacobsFosmireWagarRL SmithTaberDoddAllenO’NeilLandboe
2005JacobsFosmireM. SmithRL SmithTaberDoddWagarO’NeilSolle
2004RaschJacobsSolleRL SmithTaberSledziewskiHigginsWagarWatson
2003RaschJacobsSolleHowardFosmireTaberLambSledziewskiR.Lowell
2002R.LowellO’NeillSolleHowardFosmireSkeelLambSledziewskiSmit
2001R.LowellO’NeillPhelpsHowardWagerTuckerBAllenFosmireSmit
2000R.LowellO’NeillPhelpsHoffWagerTuckerBAllenDoigC.Eadie
1999RustO’NeillPhelpsHoffWagerTuckerBAllenDoigC.Eadie
1998RustJardinePhelpsHoffWagarTuckerEStayDoigC.Eadie
1997RustMorganLeonhardiJardineBlissWagarEStayTaborC.Eadie
1996TolfreeThomParkJardineBlissWagarMorganVanHoosierJ.Lowell
1995R.EadieWehmeyer*ParkJardineBlissCoulterMorganPedersonJ.Michelson
1994R.EadieP.Smith*ParkJardineBlissCoulterMorganPedersonBTabor
1993P.SmithR.EadieGalsterWaaleBlissCoulterMorganJardineBTabor
1992P.SmithR.EadieGalsterWaaleBlissCoulterMorganJardineHart
1991JohansenP.SmithGalsterTolfreeWalkerWaaleMorganVictoryGeary
1990JohansenGMichelsonGalsterTolfreeWalkerP.SmithVictorySalvinoJLowell
1989SitzbergerJohansenGalsterTolfreeWalkerG.MichelsonVictorySalvinoJLowell
1988Wight
Tucker
Galster
Sitzberger
Walker
Michelson
Johansen
Salvino
Runions
1987Leibman
Degan
Wight
Sitzberger
Franett
Tucker
Walker
Blair
Blauert
1986Leibman
Degan
Wight
Wolf
Franett
Tucker
McArthur
Blair
Hoff
1985Blair
Leidman
Degan
Wolf
Franett
Wight
McArthur
Rankin
Shimozato
1984J.Runions
Blauert
Ward
Thoreson
Wiggin
Wolf
McArthur
Rankin
Pedersen
1983Vadset
Blauert
J.Runions
Rhone
Wiggin
Dierdorff
Atwood
Magelssen
Mallett
1982Rolfe
Blauert
J.Runions
Fowler
Wiggin
Dierdorff
Vadset
Magelssen
Thom
1981Bergman
Nyquist
G.Smith
Fowler
Dierdorff
Jarvis
Vadwet
Reynolds
Strothers
1980Zournalis
Bergman
G.Smith
Fowler
Wells
Jarvis
C.Runions
Reynolds
Burchert
1979Zournalis
Bergman
G.Smith
Fowler
Wells
Jarvis
C.Runions
Reynolds
Dilling